Zamień zwykły węgiel na ekogroszek

Zamień zwykły węgiel na ekogroszek

W trosce o nasze środowisko coraz więcej osób w czasie sezonu grzewczego decyduje się na ekologiczne rozwiązania. Obecnie ekogroszek jest jednym z najchętniej wybieranych opałów dostępnych na rynku. Ze względu na niską szkodliwość dla środowiska oraz małą wartość opałową znaczna część społeczności wybiera właśnie ten rodzaj paliwa stałego. Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie naszych domów ekogroszkiem, oraz jak wybrać ten najlepszy?

Dlaczego warto wybrać właśnie ekogroszek?

Jeżeli chodzi o sposób spalania tego rodzaju paliwa w kotłach o niskiej emisji, ekogroszek zapewnia wysoką produktywność energetyczną. Dzięki takim rozwiązaniom koszty energii wytwarzanej podczas spalania są znacznie niższe w porównaniu do zwykłego węgla. Na dodatek, spalanie ekogroszku w kotłach do tego przeznaczonych to zjawisko praktycznie bezdymne, które emituje do atmosfery ograniczoną ilość gazów cieplarnianych. Ogrzewając nasze domy ekogroszkiem, który jest przyjazny dla środowiska, jesteśmy w stanie zmniejszyć ilość smogu występującego w powietrzu.

Jak wybrać dobrej jakości ekogroszek? 

W wielu sklepach możemy natknąć się na małowartościowy materiał opałowy. Dlatego zawsze przed zakupem dokładnie sprawdźmy źródło jego pochodzenia. Żeby ekogroszek był jak najbardziej wydajny, warto stosować tylko suchy opał, ponieważ duża wilgotność ekogroszku, może doprowadzić do zapchania mechanizmu w naszym piecu. Najlepiej kupować węgiel pakowany w workach, który jest znacznie lepiej zabezpieczony przed zawilgoceniem.

 

Zobaczhttps://ekogroszek-podhale.pl/

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments