Rozciąganie butów.

Rozciąganie butów.

Dobór odpowiedniego rozmiaru obuwia do wielkości stopy. 

Obuwie stanowi niezwykle ważny element naszej codziennej garderoby, bowiem jego głównym zadaniem jest ochrona naszych stóp przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak zimno, wiatr, mróz oraz wilgoć. Buty powinny także zapewniać nam najwyższy poziom komfortu oraz wygody, a także prezentować się estetycznie. Dobrze dobrane buty mogą bowiem idealnie ożywić i dopełnić niemal każdą stylizację oraz dodać nam stylu i charakteru.
Aby jednak tak się stało nie możemy zapominać o właściwym doborze rozmiaru obuwia do wielkości naszej stopy – dobrze dobrane buty powinny nam zapewnić najwyższy poziom komfortu oraz wygody – zatem nie powinny być za małe, ani za duże.
Wybierając buty sportowe pamiętajmy, że pomiędzy naszą piętą a tylną częścią buta powinno znaleźć się jakieś pół centymetra wolnej przestrzeni – dopasowanie rozmiaru obuwia jest proste kiedy kupujemy je stacjonarnie. Sytuacja może sprawić nam więcej trudności kiedy kupujemy buty niewiadomego pochodzenia przez internet – w ten sposób ryzykujemy, iż buty będą mniejsze lub większe niż sugerowany rozmiar – dlatego pamiętajmy aby zawsze wybierać tylko i wyłącznie sprawdzonych dostawców obuwia – taki jak na przykład https://atamanshop.pl/pl/33_pit-bull-west-coast– gdzie spotkać możemy tylko i wyłącznie najwyższej jakości buty – wiodących marek.

Jak rozciągnąć zbyt małe buty?

Nawet jeśli zasady doboru rozmiaru  obuwia nie są nam obce – czasem zdarzają się sytuacje kiedy dokonamy zakupu zbyt małego obuwia. Na przykład kiedy nie możemy się oprzeć butom w sklepie – jednak została już tylko ostatnia para o jakieś pół rozmiaru na nas za mała. Niestety trudno jest chodzić w ciasnych butach, więc najlepszym rozwiązaniem jest unikanie tego typu błędów zakupowych.
Jeżeli jednak przysłowiowa klamka zapadła to na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to jak rozciągnąć zbyt ciasne buty.

Oto najskuteczniejsze z nich:

 

  • założenie na stopy grubych oraz mokrych skarpet, a następnie butów, które chcemy powiększyć. Powinniśmy nosić po domu takie buty przez kilka godzin, a na noc wypchać je na przykład papierem.
  • wlanie do czubków butów wrzątku, a następnie wylanie go i kolejna próba założenia butów na skarpety oraz chodzenie w nich
  • jeżeli mamy do czynienia z obuwiem skórzanym to wysmarowanie do spirytusem lub octem, a następnie wypełnienie papierem w celu rozciągnięcia
  • buty możemy oddać także do szewca, który rozciągnie je za pomocą specjalnych ,,kopyt”

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments