Poczuj się jak żołnierz!

Poczuj się jak żołnierz!

Odzież militarna stała się hitem ostatnich lat. Na ulicach miasta roi się od kobiet w spodniach moro, mężczyzn w oliwkowych plecakach bądź bojówkach. Popularne stały się nawet grawerowane nieśmiertelniki, które w wojsku stanowiły sposób identyfikacji danego żołnierza, gdy ten ponosił tragiczną śmierć. Jednak na tłoczonych blaszkach coraz częściej wytłaczane są cytaty lub aforyzmy.

Ubrania wojskowe robione są z najwyższej jakości materiałów. Tak jak na polu bitwy, muszą być przygotowane na najgorsze warunki pogodowe. Bardzo ważny jest dobór butów, które mają być wygodne, a jednocześnie niezawodne w terenie. Nie bez powodu używane są przez wszystkie służby mundurowe. Garderoba wierzchnia typu kurtki, płaszcze muszą być wodoodporne, najlepiej termoaktywne i powinny chronić przed wiatrem. Spodnie trwałe na przetarcia, a koszulki przewiewne i lekkie. Dużą rolę odgrywają dodatki militarne takie jak:
– przestronne duże plecaki,
– podręczne nerki,
– paski do spodni,
– arafatki na chłodniejsze dni itp.

odzież militarna

odzież militarna

Survivalowy styl

Odzież militarna sprawdza się bardzo dobrze w warunkach ekstremalnych – podczas leśnych biwaków, wyjazdów harcerskich czy wypadów pod namiot. Podczas rozpalania ogniska nie trudno o uszkodzenie ubrania, a w naturalnych warunkach trzeba liczyć się z każdą pogodą. Prowadząc taki styl życia lub organizując tak zwaną „szkołę przetrwania”, niezbędna będzie nie tylko odzież militarna, ale również akcesoria wojskowe. Nóż, kubek termiczny, scyzoryk, latarka, apteczka lub kamizelka taktyczna to tylko niektóre z niezbędnych rzeczy podczas survivalu.

Ubrania w tym stylu mają zastosowanie również w rozrywce. Miłośnicy paintballa, czy Air Soft Gun’a nie wyobrażają sobie zabawy bez wojskowego kombinezonu, w którym łatwo zamaskować się i ukryć przed przeciwnikiem. Podczas takiej rozgrywki można poczuć się jak prawdziwy żołnierz na polu bitwy, na którym roi się od prawdziwych okopów, fortyfikacji, czy zagajników. Co prawda nie używa się prawdziwej broni pneumatycznej, a markerów z kulkami o różnokolorowej barwie, ale emocje podczas takiego pojedynku są jak z wojskowego poligonu.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments