Pnij się w górę – Pozycjonowanie strony firmowej w internecie cz.2

Pnij się w górę – Pozycjonowanie strony firmowej w internecie cz.2

Z pomocą specjalistów

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na pomoc specjalistów zajmujących się optymalizacją witryn internetowych (SEO), mają do wyboru trzy rodzaje umów. Mogą płacić określoną z góry opłatę abonamentową za wykonywanie usług albo rozliczać się z nimi za efekty (wysoka pozycja w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych) czy satysfakcjonujący ruch na stronie. W drodze negocjacji powinni ustalić, który model byłby dla nas najbardziej efektywny. W pierwszej kolejności pozycjoner dokonuje audytu SEO, czyli analizuje i ocenia serwis internetowy pod kątem błędów, które mogłyby skutecznie uniemożliwić osiąganie wysokich wyników w wyszukiwarkach. Następnym etapem jego pracy jest wspomniany wyżej dobór słów kluczowych i zmiany w kodzie strony internetowej, dzięki którym będzie ona widoczna dla większej liczby internautów.

Nad atrakcyjnością strony internetowej można pracować na własną rękę. Przy samodzielnym pozycjonowaniu musimy zdawać sobie sprawę, że najłatwiej osiągnąć zadowalające wyniki stawiając siebie w roli klienta.

Wyobraźmy sobie, że szukamy, np. felg do samochodu. Jakie słowa wpisujemy wówczas w okno wyszukiwarki i ile podstron przeglądamy? Ile stron porównujemy, zanim zdecydujemy się na zakup?

Przy odrobinie samozaparcia, można pokusić się dodatkowo o analizę motywacji osób odwiedzających stronę. Dzięki darniowej aplikacji – Google Analitics, po przejściu przez kilka punktów instalacji, otrzymamy rozbudowane narzędzia, dzięki którym możemy generować własne raporty dotyczące ruchu internetowego.

Według badań przeprowadzonych przez firmę iProspect, ok. 70 proc. użytkowników koncentruje uwagę na wynikach pierwszej strony wyszukiwania. 92 proc. internautów przegląda trzy kolejne podstrony Google. Warto więc pozycjonować stronę również pod kątem mniej popularnych fraz, a tym samym zwiększyć swoją konkurencyjność.

Według iProspect, 39 proc. użytkowników wierzy, że firmy które pokazują się wśród pierwszych wyników wyszukiwania są liderami w swoim obszarze – zatem do dzieła!

Łukasz Plewa

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments