Optymalizacja strony

Optymalizacja strony

Przeglądając zasoby internetu bardzo często możemy natrafić na strony, które nie są odpowiednio zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Zjawisko to jest szczególnie powszechne wśród stron budowanych przez firmy zajmujące się tworzeniem stron, które nie zawsze wiedzą, jak zoptymalizować witrynę klienta, bo o pozycjonowaniu nie mają zwyczajnie większego pojęcia. Biorą pod uwagę wiedzę opartą o pozycjonowanie Bydgoszcz, należy wymienić kilka najczęstszych błędów:

1. Link do pliku index.php lub index.html zamiast do domeny głównej – jest to dość istotny element, o którym wiele osób zapomina. Zawsze należy tworzyć odnośniki do www.example.com, a nie www.example.com/index.php.

2. Brak przekierowania z „bez www” na „z www” – pozycjonując stronę internetową musimy zdecydować się na jedno lub drugie i na dany adres ustawić przekierowanie. W przeciwnym wypadku Google może uznać witryny z „bez www” i „z www” jako odrębne serwisy i potraktować jako duplicate content.

3. Brak mod_rewrite – małe serwisy zwykle nie posiadają skomplikowanych URL-i nie wymagają przerabiania. W przypadku dużych serwisów, które zawierają po kilka zmiennych w adresach, modyfikacja przy pomocy mod_rewrite jest jednak konieczna, ponieważ ułatwia ona indeksację witryny wyszukiwarkom, a także, w przypadku obecności słów kluczowych w adresie, informuje użytkownika o zawartości danej podstrony oraz pozytywnie wpływa na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

4. Identyczne meta tagi na wszystkich podstronach – jest to bardzo powszechne zjawisko w internecie, które może powodować przeniesienie poszczególnych stron do indeksu uzupełniającego. Meta tagi powinny zwięźle opisywać treść danej podstrony, a przecież każda mówi o czymś innym.

5. Kopiowanie treści – kopiowanie artykułów z innych stron może mieć dla naszej strony złe skutki. Google wybierze witrynę, na której artykuł pojawił się pierwszy oraz strony starsze i lepiej podlinkowane. Nowe serwisy, które opierają się na artykułach z innych stron, muszą liczyć się z trafieniem do indeksu uzupełniającego.

6. Brak treści na stronie – strony zbudowane we Flashu lub w oparciu o ramki są bardzo trudne do pozycjonowania, ponieważ wyszukiwarki nie umieją czytać treści nań zawartych. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy treść strony nie zawiera słów kluczowych, pod które witryna jest pozycjonowana.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments