Odzież uliczna – dla kogo ten styl?

Odzież uliczna – dla kogo ten styl?

Obecnie wielką wagę przywiązujemy do mody i tego, jak wyglądamy na co dzień. Każdy chce się wyróżniać, a przecież ubiór jest również sposobem na wyrażenie siebie. Musi więc być odpowiednio dopasowany do osoby, która go nosi – zarówno pod względem estetycznym, jak i ideologicznym. Odzież uliczna cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych osób, które ekspresyjnie manifestują swój styl, a nieraz również poglądy.

Czym charakteryzuje się uliczny styl?

Niezorientowani w świecie mody i aktualnych trendów mogą zupełnie nie wiedzieć, które ubrania zalicza się do nurtu odzieży ulicznej. Z pewnością nie jest to każdy strój, w jakim pokazujemy się na ulicy. Charakterystyczne są tutaj nadruki, często bardzo sugestywne. Mogą czasem prezentować dosyć szokujące obrazy, albo kontrowersyjne hasła. Wszystko po to, aby osoba nosząca takie ubranie, mogła je dopasować do swoich wewnętrznych przekonań i ideologi. Manifestacja poglądów – czasem politycznych, czasem dotyczących głębszych aspektów życia jednostki i życia społecznego jest tutaj bardzo istotna.

Odzież militarna często też zawiera elementy patriotyczne, co również służy wyrażeniu przez młodzież ich poglądów, a zwłaszcza przywiązania do kraju, w którym żyją. Dlatego też do tego nurtu zalicza się odzież przeznaczoną typowo dla kibiców, którzy przecież – szczególnie w okresie rywalizacji sportowej reprezentantów Polski z innymi krajami – chętnie kroczą ulicami przystrojeni w biało-czerwone barwy narodowe. Osoby ubierające się w tym stylu nie ograniczają się jednak tylko do czasu zawodów. Przez cały rok manifestują strojem rozmaite poglądy.

Styl uliczny odznacza się wielką barwnością i sugestywnością. Nierzadko w hasłach umieszczonych na koszulkach kryją się elementy motywacyjne, które pozwalają noszącym je osobom poczuć się wyjątkowo. Osób ubranych w ten sposób trudno zresztą nie zauważyć na ulicy, bo intensywnymi kolorami i nadrukami zwracają na siebie uwagę otoczenia. Jeśli zatem chcemy ubierać się oryginalnie i ekspresyjnie wyrazić siebie – odzież uliczna może być przeznaczona dla nas.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments