Lakierowanie samochodu – jak zrobić to dobrze?

Lakierowanie samochodu – jak zrobić to dobrze?

Każde auto od czasu do czasu wymaga poprawy stanu lakieru. Zwykle wtedy kiedy na karoserii widoczne są ubytki, odpryski czy zarysowania. Lakierowanie można przeprowadzić samodzielnie lub oddać auto do warsztatu lakierniczego. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to proces dość czasochłonny i wymagający wiedzy dotyczącej tego jakich farby i lakiery zastosować.

Lakierowanie w warsztacie

Jeśli nie posiada się doświadczenia w samodzielnym lakierowaniu i malowaniu samochodu lepiej jest proces ten zlecić specjalistom. Mowa tu o warsztacie lakierniczym. Przede wszystkim profesjonalny warsztat lakierniczy dysponuje odpowiednimi materiałami i środkami lakierniczymi. Mowa tu przede wszystkim o farbach i lakierach, które dostosowane są do konkretnego modelu samochodu. Dodatkowo potrzeba jest wiedza dotycząca zastosowania odpowiedniego podkładu oraz narzędzi lakierniczych.

Lakierowanie samodzielnie

Nie oznacza to jednak, że samochodu nie można lakierować samodzielnie. Można, jednak pamiętać trzeba o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze, auto należy odpowiednio przygotować. Zdjąć trzeba lusterka, zderzaki oraz inne detale. Wszystko po to, aby elementy te nie przeszkadzały w lakierowaniu. Kolejny krok to starcie starej warstwy lakieru. Zastosować można do tego papier ścierny. Następnie należy umyć i dokładnie odtłuścić powierzchnię. Kiedy powierzchnia jest już gotowa nałożony powinien zostać podkład. Ten aplikuje lakier bazowy. Lakier nakładany jest warstwami. Ilość warstw zależy od konkretnego rodzaju lakieru, który ma zostać nałożony. Ostatnia warstwa lakieru to lakier bezbarwny. Na koniec cała powierzchnia musi być dokładnie wypolerowana.

Produkty najwyższej jakości

Decydując się na lakierowanie auta pamiętać należy, aby stosować farby i lakiery najwyższej jakości. Od tego bowiem zależy efekt końcowy. Nie tylko jeśli chodzi o efekt wizualny, ale również o trwałość. Dlatego na lakierze i farbach nie powinno się oszczędzać. Lepiej jest wybrać produkt dobry renomowany, aby samochód prezentował się naprawdę dobrze.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments