Kto powinien skorzystać z usług psychologa?

Kto powinien skorzystać z usług psychologa?

Kto powinien skorzystać z usług psychologa?

Obecnie społeczeństwo stara się coraz więcej mówić o swoich uczuciach oraz dbać o zdrowie psychiczne. Coraz więcej osób nie wstydzi się przyznać, że uczęszcza na spotkania z psychologiem i w ten sposób utrzymuje dobry nastrój oraz wysoka jakość życia. Taka świadomość, że warto dbać nie tylko o ciało, ale także umysł i samopoczucie to bardzo pozytywne zjawisko, dzięki któremu można osiągnąć szczęście i poprawić swoje stosunki z bliskimi. Jak rozpoznać, że warto udać się do psychologa?

Wizyta u psychologa

Pierwsze oznaki, które świadczą o pogorszeniu się stanu zdrowia psychicznego to ciągłe rozdrażnienie, odczuwanie smutku, lęku, niepokoju, a także agresja, zachowania autodestrukcyjne (samookaleczanie) czy chroniczne odczuwanie stresu. Wszystkie te emocje mają swoje źródło w problemach natury psychologicznej i chcąc być znowu w pełni sił, należy udać się po poradę do psychologa. Trzeba jednak być świadomym tego, że psycholog nie sprawi, że problemy znikną po jednej wizycie. Niejednokrotnie potrzebne są miesiące lub lata terapii, żeby stan pacjenta wrócił do normy, jednak efekty można zaobserwować już po kilku sesjach terapeutycznych, ponieważ pacjent zaczyna rozumieć samego siebie oraz nabiera dystansu do swoich emocji.

Jednocześnie trzeba nastawić się także na to, że to pacjent musi pracować nad sobą pod okiem psychologa, który dobiera metody terapeutyczne oraz ćwiczenia do tego, czego aktualnie potrzebuje dany pacjent. Psycholog Gorzów w trakcie wizyty chce poznać myślenie, emocje oraz problemy pacjenta. Bardzo często kłopoty i zły nastrój pochodzą z sytuacji z przeszłości, które są nieprzepracowane, a złe emocje skumulowały się w umyśle pacjenta, wpływając negatywnie na jego zachowanie oraz relacje z ludźmi. Nie można nie wspomnieć także o tym, że psycholog będzie wymagający, należy zdobyć się na szczerość i otworzyć swój umysł. Tylko to gwarantuje pełne powodzenie terapii oraz pozytywne jej skutki.

autor: Patrycja Chmielewska

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments