Kiedy przyjmować kreatynę?

Kiedy przyjmować kreatynę?

Kiedy przyjmować kreatynę?

Odpowiednio przyjmowana kreatyna sprawia, że dana osoba może liczyć na optymalne efekty. Dlaczego ludzie decydują się na takie suplementy? Przede wszystkim chcą szybciej posiadać beztłuszczową masę mięśniową. Ponadto można liczyć na większą siłę, wytrzymałość, a także lepiej regenerować się nawet po bardzo trudnym treningu. Kiedy jednak kreatyna powinna być przyjmowana – biorąc pod uwagę dni treningowe i nietreningowe?

Przyjmowanie kreatyny w dni treningowe

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku dni treningowych kreatyna results powinna być przyjęta bezpośrednio przed wysiłkiem. Dlaczego? Trzeba podkreślić, że właśnie w tym momencie obserwuje się większą podatność na wchłanianie składników odżywczych. Dzięki temu można liczyć, że beztłuszczowa masa mięśniowa zostanie po prostu szybciej osiągnięta. Oczywiście, sama kreatyna tego nie zagwarantuje. Trzeba również prowadzić zdrowy styl życia, regularnie trenować i dbać o odpoczynek. Popularnymi suplementami są także odżywki białkowe. Niemniej jednak dobrej jakości kreatyna bardzo pomaga osiągnąć rozmaite cele związane z chodzeniem na siłownię.

Jak spożywać kreatynę w dni nietreningowe?

Każda osoba powinna wiedzieć, że nie można trenować przez 7 dni w tygodniu. Organizm musi bowiem także odpocząć. Co ciekawe, eksperci podkreślają, że odpowiednia regeneracja to połowa sukcesu. Istotne jest również to, aby właściwie stosować suplementy również w trakcie takich dni. O czym trzeba pamiętać? Najlepiej, aby kreatyna była spożyta na czczo przed pierwszym posiłkiem. Dobrze jest łączyć tego typu suplementy z białkiem serwatkowym itp. Wszystko dlatego, że wówczas można osiągnąć lepszą wchłanialność. Należy zaś unikać łączenia tego typu elementów z produktami bogatymi w tłuszcz. Efekty są dużo gorsze, a dodatkowo można narazić się na liczne kłopoty żołądkowe…

Dlaczego warto stosować się do zaleceń producenta?

Pamiętajcie, aby ściśle przestrzegać zalecenia producenta. Wtedy możecie liczyć na to, że stosowana przez Was kreatyna results będzie w odpowiednich ilościach trafiała do organizmu, a Wy nie narazicie się na żadne skutki uboczne.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments