KATALIZATORY I ANTYRODNIKI – PORADNIK

KATALIZATORY I ANTYRODNIKI – PORADNIK

Jedzenie smaczne czy wartościowe?

Każdy z nas lubi smacznie zjeść, jeżeli tylko ma taką okazję. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale d:brze jest przyswoić sobie pewne zasady, mające na celu utrzymanie zdrowia w jak najlepszym stanie.

Na temat Indeksu Glikemicznego (IG) pisaliśmy już wiele razy, teraz przypomnę tylko, że jeżeli nie mamy pod ręką potrawy o niskim IG, a głód mocno doskwiera, to postarajmy się zrównoważyć ten wysoki IG przez dodanie (w trakcie jedzenia lub zaraz po jedzeniu) składników o niskim IG. Istnieje grupa smakoszy dobrego chleba lub puszystych bułek, czyli produktów o wysokim IG, istnieje też grupa osób odżywiających się często płatkami kukurydzianymi lub… piwem. Rezultat takiego odżywiania to gwałtowny skok insuliny do krwi oraz gromadzenie zapasów tłuszczu „na zaś”.

Pamiętajmy więc, aby do takich ulubionych, a jednocześnie niezbyt zdrowych potraw, dodawać coś ekstra. Polecam 2-3 łyżki stołowe płatków owsianych na surowo. Wystarczy popijać wodą w trakcie jedzenia, aby wszystko „dobrze się skończyło”. Polecam jedną łyżkę siemienia lnianego (w całości) – nie trzeba gryźć, wystarczy popijać, aby dało się przełknąć.

Polecam fruktozę zamiast cukru (różnica IG: 20-80), jeżeli lubimy pić herbatę z cytryną i cukrem. Polecam czekoladę gorzką zamiast mlecznej, która jest po prostu niezdrowa. Polecam pić kakao na wodzie, bo wtedy nie tracimy odżywczych składników zawartych w ziarnie kakaowym, podczas gdy mleko je unieczynnia. Polecam wreszcie mleko zawsze wtedy, gdy mamy nieprzepartą ochotę na ciastka. Nie kawę i nie herbatę powinno się pić do ciastek, ale mleko, które ma niski IG i potrafi zneutralizować tłuszcze zawarte w ciastku.

Znowu mamy coś na urodę

Tym razem chodzi o tabletki ziołowo-mineralne pod nazwą Silica. Na pierwszy rzut oka dość kosztowne, bo ich cena wynosi nieco ponad 20 zł, ale to tylko pozory, ponieważ w jednym opakowaniu mieści się 100 tabletek, a do szczęścia na cały dzień wystarczy tylko jedna.

Uwaga! Silica zawiera między innymi to, czego jeszcze nie udało się sprowadzić naszym aptecznym importerom z Ameryki – kwas paraaminobenzoesowy, czyli PABA!!!

Poza tym w preparacie mamy biotynę, krzem, skrzyp polny, lizynę i metioninę, a więc składniki, które odgrywają w organizmie rolę odnowicielską. To na pewno nie znaczy, że dzięki Silice da się staruszka zamienić w młodziana, ale jakichś dobroczynnych skutków „remontowych” można na pewno doświadczyć. A konkretnie: poprawy stanu włosów, wyglądu skóry i mocnych paznokci. Skóra odzyskuje młody wygląd, zachowuje jędrność i sprężystość, a poza tym staje się bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych oraz na działanie wolnych rodników, powodujących jej starzenie się.

Jeżeli dotychczas braliśmy na przykład jedną kapsułkę Capivitu Hydro-control służącego nawadnianiu skóry, to teraz jest okazja do zamiany [ciągłe stosowanie tego samego suplementu nie sprzyja jego „firmowemu” działaniu] na jedną kapsułkę Siliki.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments