Jakie są najpowszechniejsze formy uzależnień?

Jakie są najpowszechniejsze formy uzależnień?

Eksperci od lat pracujący z osobami uzależnionymi zauważają, że pewne kłopoty (związane z tym tematem) występują zdecydowanie częściej niż inne. Z czym zazwyczaj borykają się zatem ludzie, którzy trafiają na terapie?

Uzależnienie od używek

Używki to dość szeroka grupa. W tym gronie mamy między innymi alkohol. Leczenie uzależnień tego typu jest coraz częściej praktykowane. Nie brakuje bowiem osób, które kompletnie nie radzą sobie z tym aspektem. Początkowo zaczyna się od jednego kieliszka do obiadu. Później osoba uzależniona spożywa coraz więcej alkoholu aż wreszcie dochodzi do momentu, że napoje wysokoprocentowe towarzyszą jej dzień po dniu. Jakie jeszcze uzależnienia dość powszechnie występują na terenie Polski? Nie brakuje osób mających kłopoty z narkotykami. Czasami wystarczy tylko jedna chwila słabości, by potem nie móc normalnie funkcjonować bez takich środków. Coraz bardziej jest widoczny problem z dopalaczami. Z tym kłopotem najczęściej borykają się zaś uczniowie, a także studenci.

Uzależnienie od hazardu

Jest coraz więcej osób mających ten właśnie kłopot. Uzależnienie od hazardu też może (jak w przypadku alkoholizmu) doprowadzić człowieka na samo dno. Są osoby, które nałogowo grają w karty, na giełdzie, obstawiają spotkania piłkarskie w zakładach bukmacherskich… W pewnym momencie nie są już dłużej w stanie tego kontrolować. Często prowadzi to do utraty wszystkich oszczędności, a potem sporych zadłużeń. Uzależnienie od hazardu także jest zatem bardzo niebezpieczne. W takiej sytuacji trzeba zdecydować się na pomoc fachowców, by można było poradzić sobie z tym poważnym kłopotem.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments