Jakie metody wykorzystuje do deratyzacji Wrocław?

Jakie metody wykorzystuje do deratyzacji Wrocław?

Konieczność przeprowadzenia deratyzacji, czyli eliminacji szczurów i myszy ma podstawy wtedy, gdy na danym obszarze zaobserwowano ślady ich pobytu, czyli widoczne są odchody i/lub nory a także żywe lub martwe gryzonie. Miejscami najczęściej przyciągającymi gryzonie są zakłady gastronomiczne, magazyny, pojazdy, zakłady produkcyjne, biura, hotele, domy prywatne. Ważne jest regularne tzw. odszczurzanie, aby nie dopuścić do nadmiernego rozmnażania się gryzoni, stanowiących zagrożenie dla zdrowia ludzi. Potwierdzono, że szczury i myszy są nosicielami chorób zakaźnych takich jak: dżuma, mononukleoza, tularemia itp.

Jakie usługi wchodzą w skład profesjonalnej deratyzacji?

Do wykonania czynności takich jak deratyzacja Wrocław wysyła prawdziwych pogromców szczurów i myszy, którzy nie tylko usuną żywe i martwe gryzonie, ale również zabezpieczą dany teren przed pojawieniem się nowych osobników.

Czego można spodziewać się po profesjonalnym podejściu do eliminacji gryzoni?

  • Deratyzacja jednorazowa i systematyczna pozwalająca na zachowanie czystego obszaru zarówno otwartego i zamkniętego.
  • Wyłapywanie szczurów i myszy z pomieszczeń o różnym przeznaczeniu
  • Sprawdzanie danego obszaru pod względem bezpieczeństwa dla ludzi i ewentualnego podjęcia stosowanych działań
  • Instalowanie pułapek do deratyzacji z okresową kontrolą
  • Ustawianie żywołapek i usuwanie z nich gryzoni
  • Ochrona pomieszczeń przed gryzoniami zgodnie z wymaganymi normami
  • Zainstalowanie specjalistycznego monitoringu w takich miejscach jak np.: restauracje, hotele, zakłady produkujące żywność, magazyny z żywnością, szkoły, osiedla oraz domy jednorodzinne.

Jakie metody wykorzystuje do deratyzacji Wrocław?

Profilaktyka jest najlepszym sposobem zabezpieczenia przed osiedlaniem się i rozmnażaniem szczurów i myszy. Przechowywanie pożywienia w zamkniętych miejscach, zakładanie siatki ochronnej na otwory wentylacyjne, pilnowanie, aby wszystkie otwory okienne były oszklone jest dobrym sposobem uniknięcia panoszenia się gryzoni. Jednak, gdy nie udało się uniknąć bytowania gryzoni, należy skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy przy zastosowaniu odpowiednich metod i środków rozprawią się z gryzoniami.

Metody fizyczne są jedną z form deratyzacji i są to różnego rodzaju pułapki zatrzaskowe, elektroniczne, odstraszacze wykorzystujące emitowanie ultradźwięków.

Metody chemiczne, czyli trucizny, jako element przynęty. Zwabione gryzonie zjadają pokarm razem z trucizną i po pewnym czasie padają. Trutka znajduje się w specjalnych pojemnikach nazywanych karmikami, do których nie mają dostępu ludzie oraz inne zwierzęta.

Firma zajmująca się deratyzacją z powodzeniem radzi sobie z eliminacją gryzoni wszędzie tam gdzie one istnieją. Trzeba wiedzieć, że szczególną cechą szczurów i myszy jest wrodzony instynkt przetrwania, więc do ich zniszczenia należy podchodzić kreatywnie, stale zmieniając metody i środki do walki. Fachowcy wykorzystują różne sposoby, co pozwala im osiągnąć stuprocentowy pozytywny wynik a poniesione przez klienta koszty usługi oszczędzają jego zdrowie i majątek.

A. Chmielewski

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments