Jak wyczyścić żyrandol?

Jak wyczyścić żyrandol?

Żyrandol to niezwykle popularne oświetlenie w wielu domach. Gustowna lampa podkreśla charakter otoczenia i dodaje mu klasy. Okazuje się, że takie rozwiązanie sprawdza się głównie w salonie, gdzie spędzamy czas każdego dnia. Nie możemy zapominać o odpowiednim czyszczeniu żyrandola. Lampę trzeba raz na jakiś czas porządnie wyczyścić, tak aby usunąć z niej wszelkie zabrudzenia i kurz. Jak wyczyścić żyrandol? O czym warto pamiętać? Co jest istotne?

Czyszczenia żyrandola

Metalowe lampy wyczyścimy za pomocą roztworu z wody i spirytusu. Maczamy szmatkę w wodzie, a następnie lekko przecieramy powierzchnię lampy. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowego produktu przeznaczonego do czyszczenia lampy w mosiądzu. Jeśli chodzi o lampę z kryształami, proces czyszczenia jest bardziej czasochłonny. Musimy pamiętać o systematyczności. Raz w tygodniu przecierajmy miotełką kurz z kryształków. Dokładniejsza pielęgnacja jest wykonywana rzadziej. W tym celu posłuży nam woda z płynem do naczyń.

 

O czym warto pamiętać?

Jeśli mamy lampę z abażurem, również ważne jest cotygodniowe usuwanie kurzu. Większe plamy usuniemy za pomocą gąbki zmoczonej w letniej wodzie z płynem do naczyń. Należy jednak sprawdzić u producenta żyrandola, czy dany model możemy moczyć w wodzie.

W przypadku szklanych lamp zabrudzenia są bardziej widoczne. Najlepszym wyborem jest zdjęcie szklanego klosza lampy i wymycie go pod bieżącą wodą. Na koniec lampę ze szkła warto wypolerować. Zrobimy to ręcznie, za pomocą szmatki z bawełny lub mocząc całość w roztworze wody z octem i pozostawiając do przeschnięcia.

 

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments