Jak wybrać paszę dla konia?

Jak wybrać paszę dla konia?

Przemysł paszowy oferuje wiele ciekawych rozwiązań, które pozwalają na dobór żywności dla zwierząt. Jeśli chodzi o konie, w profesjonalnych stajniach zazwyczaj przygotowuje się specjalne plany żywnościowe, które wpływają na zdrowie i nastrój tych zwierząt. Jaką paszę dla konia wybrać? Dlaczego warto zadbać o dobrą dietę dla konia?

Żywienie koni

Skuteczna dieta dla koni jest związana z tym, ze właściciel powinien posiadać wiedzę odnośnie zakresu odżywiania, a następnie zakupić odpowiedni rodzaj paszy. Co ciekawe, konie potrzebują różnorodnych pasz w zależności od:

  • okresu dojrzewania,
  • ilości treningów zwierzęcia,
  • intensywności pracy,
  • zapotrzebowania genetycznego.

Pamiętajmy o tym, że konie ciężko pracujące wymagają dodatkowych dawek witamin i siana, które należy włączyć do diety. Przemysł paszowy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych zwierząt, dlatego bez problemu powinniśmy znaleźć idealną pasze dla zwierzaka.

Zakup najlepszej paszy dla konia

Właściciele koni mają do wyboru następujące rodzaje paszy i żywności:

  1. Lucerna, która stanowi połączenia granulatu z ziołami i trawą. Oddziałuje ona na stan sierści konia, gdyż posiada aminokwasy siarkowe. Sprawdzi się u młodych koni oraz dla koni w treningach sportowych.
  2. Zielonka – niedobór trawy u konia warto zastępować łąkowymi zielonkami, zwłaszcza gdy zwierzę spędza niewiele czasu na łące. Występuje ona naturalnie, dlatego praktycznie każdy koń lubi zielonkę.
  3. Tradycyjna sieczka obejmujące wiele ziół i trwa. Stosowana jest zazwyczaj u koni, które mają problemy z trawieniem – sieczka zapobiega powstawaniu wrzodów i zwiększa produkcję śliny.
  4. Bogusmaczki – to rozwiązanie cieszące się sporym zainteresowaniem na rynku paszowym. Te zdrowe przysmaki przydadzą się zarówno młodym, jak i starszym koniom.
  5. Makuch lniany, stanowiący źródło błonnika pokarmowego i naturalny prebiotyk. Ma za zadanie wpływać na persytaltykę jelit u konia.
  6. Podstawowa mieszanka paszowa – przemysł paszowy oferuje także zwykłą mieszankę, jaką spożywają konie niepracujące. Można ją podawać także w formie meszu.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments