Nasza firma
  2012-03-08
  Rada RIG radziła 8 marca

  BAL CHARYTATYWNY PRZYNIÓSŁ WSPARCIE

   

   Rada Regionalnej Izby Gospodarczej na posiedzeniu w dniu 8 marca br. dokonała podziału środków finansowych zgromadzonych podczas  tegorocznego balu charytatywnego, których znaczną część,   zgodnie z jego głównym  celem,   przeznaczyła  na  dofinansowanie  zakupu platformy stabilometrycznej dla  dzieci niepełnosprawnych z Piotrkowskiego  Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa”.  Dofinansowano również  podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Świetlic Środowiskowych przeznaczając środki z aukcji  ich prac  na zakup materiałów na  zajęcia   plastyczne.

  Podczas balu charytatywnego poznaliśmy Zwycięzców Plebiscytu  „Trybunalska Firma Roku 2011”

  -   w kategorii mikro przedsiębiorstwoP.U.H. Winicjusz Szulc

  -   w kategorii małe przedsiębiorstwo -  „ZETPRI- EKO „ Sp. z o.o.

  -   w kategorii średnie i duże przedsiębiorstwo -  Haering Polska” Sp. z o.o.

  Nagrody dla zwycięskich Firm w poszczególnych kategoriach  w postaci 7 – dniowego pobytu w Centrum Rehabilitacyjno – Wczasowym „Amber SPA” w Kołobrzegu ufundował jego  Właściciel  Krzysztof Chamczyk.

  „Przedsiębiorcą Roku 2011”  został Grzegorz Krasoń prowadzący  Gospodarstwo Ogrodnicze  w Piaskach gm. Wola Krzysztoporska a nagrodę tj. przelot samolotem nad Piotrkowem i okolicami ufundował  Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej.

   

  NOWI CZŁONKOWIE IZBY

   

  Kolejne dwie  piotrkowskie Firmy wstąpiły do Regionalnej Izby Gospodarczej. Są to: „Agat” Sp. z o.o. i „INSTAL-ZED” .

   

  BĘDĄ ROZMOWY Z WŁADZAMI MIASTA

   

  W najbliższym  terminie Regionalna Izba Gospodarcza  planuje  zorganizowanie spotkań     piotrkowskich  przedsiębiorców– nie tylko członków Izby z Prezydentem Miasta. Tematem jednego z nich będzie  zaprezentowanie  wyników analizy opracowanej przez naukowców Politechniki  Warszawskiej    ewentualnej możliwości modernizacji i restrukturyzacji systemu ciepłowniczego w mieście.

  Podczas drugiego spotkania zostaną przedstawione zarekomendowane przez projektanta inwestycji   -  Firmę   „Arcadis” warianty przebiegu planowanej drogi expressowej S-12, z których jeden  zakłada, że trasa będzie biegła przez teren Piotrkowa Trybunalskiego.

  Tematem kolejnego spotkania będą sprawy związane z przygotowaniem do nowego systemu gospodarowania odpadami w Piotrkowie Trybunalskim. Niezwykle ważną sprawą  nie tylko dla przedsiębiorców, ale  dla wszystkich mieszkańców naszego miasta  jest ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która weszła w życie z początkiem br.  Nowe prawo zakłada, że to gminy przejma pieczę nad odpadami.  


  powrót