Nasza firma
  2010-05-25
  Hojność przedsiębiorców - Bal Karnawałowy RIG

  Przekazano już pieniądze, zebrane na charytatywny cel, podczas Balu Karnawałowego RIG. Dzięki hojności uczestniczących w nim przedsiębiorców cztery instytucje dostały po 2.500 zł.
  Symbolicznie pieniądze przekazano przedstawicielom: Stowarzyszenia Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Pogotowia Opiekuńczego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Domu Dziecka w Sulejowie.
  - Cieszę się bardzo i dziękuję za ten, miły gest - mówi dyrektor Domu Dziecka w Sulejowie Marek Stanik. - Otrzymane pieniądze przeznaczymy na organizację wypoczynku dla naszych podopiecznych w okresie wakacji. Planujemy wyjazd nad morze.
  W sulejowskim Domu Dziecka przebywa obecnie 30 wychowanków w wieku od 4 do 18 lat. Dwudziestu podopiecznych pochodzi z terenu powiatu piotrkowskiego,a pozostała dziesiątka z odległych od Sulejowa miast, m.in.: Rzeszowa, Włodawy. Wielu z nich nikt nie odwiedza, co spowodowane jest decyzją o odizolowaniu, czy brakiem zainteresowania ze strony rodzin. Państwo zapewnia placówce tylko środki na bieżące funkcjonowanie. Pieniądze na każdą wycieczkę, ognisko, czy imprezę pelnerową dla dzieci pracownicy Domu Dziecka muszą pozyskać z innych źródeł, co nie jest wcale proste.


  powrót